WSPÓLNE DZIEŁO – MONASTER TURKOWICE

19.01.2020 – 8.03.2020

Drodzy Bracia i Siostry! W dniu święta Chrztu Pańskiego z błogosławieństwa J.E. Metropolity Sawy oraz wszystkich ordynariuszy diecezjalnych rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Wspólne dzieło” – zbierania funduszy na rzecz rozbudowy Monasteru Opieki Matki Bożej w Turkowicach.

Wiosną 2019 roku rozpoczęłyśmy budowę jedynej w świecie cerkiewki poświęconej naszej lokalnej świętej Paraskiewie Turkowickiej oraz budynku domu monasterskiego z refektarzem i zapleczem dla pielgrzymów. W tym dużym przedsięwzięciu bardzo potrzebujemy Waszej pomocy. Do tej pory z ofiar wiernych zbieranych od początku otwarcia monasteru, czyli od 2008 roku oraz z „cegiełek” w postaci monasterskich wydawnictw (zwłaszcza książki „Nasza wiara od kuchni”) z Bożą pomocą udało się nam zbudować piwnicę i parter domu monasterskiego oraz ściany cerkiewki. Niestety, w chwili obecnej prace musiały zostać w znacznym stopniu wstrzymane, gdyż środki finansowe się wyczerpały. Aby sfinalizować budowę, potrzebujemy dość sporej sumy (budowa stanu surowego obydwu budynków wynosi 450 tys. zł, natomiast koszt materiałów, instalacji i tynków to grubo ponad 2 miliony). Modlimy się i głęboko wierzymy, że z Bożym błogosławieństwem i Waszą, drodzy Bracia i Siostry, pomocą, uda się nam pomyślnie zakończyć budowę. 

Wszystkich serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji, a tym samym do wspólnego budowania turkowickiego monasteru. Wystarczy na otrzymanym w cerkwi lub od kapłanów (którzy wkrótce będą odwiedzać Wasze domy) informatorze wypełnić blankiet pocztowy, wpisując kwotę ofiary oraz imiona ofiarodawców i zanieść go na pocztę lub takiej samej wpłaty dokonać za pośrednictwem przelewu bankowego lub internetowego z dopiskiem „Wspólne dzieło” oraz imionami ofiarodawców.

Już dziś wszystkich, którzy zechcą wesprzeć „Wspólne dzieło 2020” zapewniamy o swoich modlitwach i zapraszamy do śledzenia przebiegu akcji na stronie turkowickiego monasteru na Facebooku oraz na naszej stronie internetowej.

O szczegółach akcji będziemy informować Państwa także za pośrednictwem prawosławnego radia Orthodoxia – najnowsza audycja o monasterze i akcji „Wspólne dzieło”, a także magazynu „U źródeł wiary” w TVP Białystok.

Za każdą wpłaconą kwotę z głębi serca wyrażamy Państwu swoją wdzięczność i serdeczne Spasi Gospodi!

Niech Bóg szczodrze wynagrodzi każdego ofiarodawcę i błogosławi wszystkim błogosławi w nowym roku!

Konto monasteru: PKO S.A. 90 1240 2829 1111 0010 2240 1819,
Monaster Opieki matki Bożej, 22-546 Turkowice 133,
e-mail:
monaster.turkowice@gmail.com,
tel. 519-803-932 oraz 502-659-828.

ULOTKA_DL_wspólne dzieło_Turkowice_separation_3