Z postępów w budowie – STYCZEŃ 2021

Kochani Bracia i Siostry, wszyscy nasi Ofiarodawcy i ludzie dobrej woli, którzy wspieracie rozbudowę naszego wspólnego „duchowego domu” – dzięki Waszej dotychczasowej pomocy, z Bożym błogosławieństwem prace budowlane w domu monasterskim i cerkwi św. Paraskiewy Turkowickiej posuwają się do przodu. Zgromadzone w ciągu tygodnia środki są natychmiast wykorzystywane za zakup bieżących materiałów i wynagrodzenie pracownikom. Nie mamy w związku z tym zapewnionych środków finansowych na kolejne etapy prac wykończeniowych i w dalszym ciągu zbieramy fundusze na drzwi (łącznie 86 sztuk), za które została zapłacona zaliczka w kwocie 14 tysięcy złotych. Wierzymy jednak, że z Bożą pomocą się uda.

Wewnątrz cerkwi zostały zakończone tynki. By móc przystąpić do kolejnych prac, cerkiewka musi podeschnąć. Niestety, zima uniemożliwiła zakończenie pokrycia dachu monasteru (zostały niepokryte lukarny), a w związku z tym nie można było ocieplić go wełną od środka. Prowadzone są jednak wszystkie prace, jakie można wykonywać w istniejących warunkach. Niech zdjęcia mówią same za siebie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze styczniową fotogalerią z budowy!

Chętni wesprzeć dalsze prace budowlane, mogą składać swoje ofiary na konto monasteru: PKO S.A. 90 1240 2829 1111 0010 2240 1819 (Monaster Opieki Matki Bożej, 22-546 Turkowice 133) z dopiskiem „Wspólne Dzieło” lub za pomocą internetowej zbiórki pieniędzy na portalu: www.zrzutka.pl/z/monaster.

Pomóc można też rzeczowo, np. przekazując na rzecz monasteru podstawowe sprzęty gospodarstwa domowego czy inne (chętnych prosimy o kontakt telefoniczny – 519-803-932 lub e-mailowy: monaster.turkowice@gmail.com). Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy i zapewniamy o naszych codziennych modlitwach za wszystkich ofiarodawców!