Zaproszenie na święto Opieki Matki Bożej

Serdecznie zapraszamy czcigodne duchowieństwo i wszystkich wiernych naszej cerkwi na wspólną modlitwę z okazji święta Opieki Matki Bożej – Pokrowa, pod którego wezwaniem jest nasz monaster i jego główna świątynia.

Uroczystości rozpoczną się 13 października wsienoszcznym bdienijem o godz. 17:00. Po kolacji zostanie odsłużony akatyst do Bogurodzicy. W dniu święta o godz. 8:00 odbędzie się małe poświęcenie wody, a świąteczna Boska Liturgia zacznie się o godzinie 10:00. Świąteczne uroczystości zakończy procesja z molebnem dziękczynnym za wszystkich dotychczasowych ofiarodawców, dzięki którym rozbudowa monasteru z dnia na dzień postępuje.

Podczas nabożeństw będzie można usłyszeć niespotykany nigdzie w Polsce śpiew bizantyjski w wykonaniu monasterskiego chóru, a także pokłonić się relikwiom świętych oraz cudownym ikonom Matki Bożej – Turkowickiej, Trójrekiej, Iwierskiej i mirotoczywej Siemistrelnoj Ikonie Bogurodzicy.

Po zakończeniu uroczystości serdecznie zapraszamy wszystkich pielgrzymów na świąteczny obiad. Przy okazji można będzie zobaczyć na żywo aktualny stan rozbudowy monasteru.

Gorąco zapraszamy na wspólną modlitwę i wychwalanie Bogurodzicy!

13 października (wtorek)

godz. 17:00 – Wsienoszcznoje bdienije

ok. godz. 21:00 (po kolacji) – Akatyst Pokrowu Bożijej Matiery

14 października (środa)

godz. 8:00 – Małe poświecenie wody

godz. 10:00 – Świąteczna Boska Liturgia i procesja z molebnem

*** W sprawie noclegu prosimy o kontakt – 519-803-932