Kolejna nowa ikona w Turkowicach

Nasz monaster w ostatnim czasie wzbogacił się o jeszcze jedną piękną ikonę Matki Bożej – Chełmską, która jest kopią oryginalnej Chełmskiej ikony znajdującej się muzeum w Łucku na Ukrainie, a także tej niedawno przybyłej do Chełma.

Święta Paraskiewa Turkowicka, zanim przybyła do Turkowic, odbywała pielgrzymkę do Chełma, który w ówczesnym czasie był słynnym duchowym centrum regionu z sanktuarium Matki Bożej i cudami słynącą Chełmską Ikoną Bogurodzicy. Dziś z kolei to Matka Boża sprowadza do turkowickiego monasteru Swe cudowne ikony w sposób całkowicie dla nas nieoczekiwany i często niezwykły. Jakby jeszcze bardziej chciała podkreślić, że jest tu z nami obecna cały czas i że Jej miłość i pomoc wszystkim tego potrzebującym nigdy się nie wyczerpie.

Najświętsza Bogurodzico, pomagaj nam!

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin naszego monasteru, gdzie będziecie mieli możliwość pokłonić się m. in. cudami słynącej Turkowickiej Ikonie Matki Bożej, toczącej mirro Ikonie Matki Bożej „Z Siedmioma Strzałami” – „Siemistrelnoj”, Ikonie Matki Bożej „Trójrękiej” – „Trojeruczycy” przybyłej ze świętej góry Atos, niegdyś miro toczącej ikonie „Włodziemierskiej”, Ikonom „Iwerskiej” i „Wszechkrólowej” – „Wsiecarycy”, również z Atosu, Ikonie „Smoleńskiej”, „Pokrowy” – „Opieki Matki Bożej” oraz kopii jednej z najstarszych ikon w Polsce – „Chełmskiej”, a także Stopce Matki Bożej z Poczajowskiej Ławry, która długi czas przykrywała kamień, na którym Bogurodzica pozostawiła Swój ślad.

Na zdjęciach póki co tylko część ikon, ale wkrótce pokażemy je wszystkie! Zapraszamy!