Nowa płyta – W drodze ku Bogu

Serdecznie zachęcamy do zakupu najnowszej płyty „W drodze ku Bogu” – z pieśniami religijnymi oraz duchowymi wierszami w języku polskim. Dochód ze sprzedaży płyty zostanie przeznaczony na remont monasterskiego ogrodzenia.

W drodze ku Bogu spotykają nas różne sytuacje, momenty, przeżycia, doświadczenia – dobre i złe. Droga ku Bogu jest jak polna ścieżka, choć usłana różnorodnymi kwiatami, jest często pełna zakrętów i przykrych niespodzianek. Spotykają nas na niej chwile pełne łaski, wiary i wdzięczności Bogu za Jego obecność w naszym życiu – to jak piękne maki, rumianki czy chabry na polnej ścieżce, ale często za zakrętem czyha zwątpienie, smutek i samotność. Nierzadko naszą drogę przecinają potoki łez i fale wzburzonych myśli, a jej pobocza zraszają krople potu – niczym polne kamienie, pokrzywy i osty…

Droga ku Bogu nie jest idealna, jak każda polna ścieżka. Choć wydaje się łatwa do przejścia, często taką nie jest. Nieprosto jest iść ku Bogu, gdy tyle wokół przeszkód, gdy nikt przed nami tej ścieżki nie wydepcze. Ileż razy zdarzało się nam pomylić, myśląc, że zdążamy we właściwym kierunku. A ile razy Ktoś wyciągał ku nam Swą pomocną dłoń, by przenieść nas i skrócić drogę, na której zatraciliśmy właściwy kierunek.

Ci, którzy już doszli i są teraz w Domu Boga, nie potrzebują niniejszej płyty, ich cel już został osiągnięty. Naszą płytę dedykujemy tym, którzy wciąż jeszcze są w drodze ku Bogu lub dopiero jej szukają.

Wydanie tej płyty zbiegło się ze świętem Turkowickiej Ikony Matki Bożej obchodzonym 15 lipca, w czasie gdy polne ścieżki usłane są dywanami z kwiatów. To właśnie początek jej drogi i początek ukazywania drogi ku Bogu wszystkim, którzy tak jak my pragną nią podążać.

Spróbujmy zatem przejść choć niewielki odcinek tej drogi razem!

Płytę można nabyć drogą internetową poprzez sklepik na www.monasterturkowice.pl, wysyłając e-mail na adres: monaster.turkowice@gmail.com, dzwoniąc lub wysyłając sms z zamówieniem pod nr tel. 511-143-352.

Wkrótce płyta będzie również dostępna w sklepikach cerkiewnych i większych parafiach.