Postępy przy rozbudowie monasteru

Kochani Bracia i Siostry, wszyscy, którzy wspieracie nasze „Wspólne Dzieło” rozbudowy turkowickiego monasteru! Dzięki Waszym ofiarom budowa cerkiewki i domu monasterskiego postępuje. W ostatnim czasie została ukończona betonowa kopuła cerkiewki, z wnętrza usunięto podpory stropowe i wkrótce przystąpimy do montażu instalacji elektrycznej i hydraulicznej oraz wstawiania okien i drzwi (choć tu pozostaje nam jeszcze do zapłacenia dość spora kwota 85 tys. zł. w dniu montażu). W budynku monasterskim powoli rośnie więźba dachowa. Wewnątrz – w piwnicy i na parterze – została rozłożona instalacja elektryczna i częściowo hydrauliczna, są już wszystkie klatki schodowe. Zakupiłyśmy bloczki betonowe na ściany działowe na poddaszu. Okna zostały zamówione (koszt 120 tys. zł. – do zapłaty). Jednym z bieżących problemów do rozwiązania pozostaje kwestia drzwi zewnętrznych i wewnętrznych do budynku monasterskiego. Niestety, póki co, w związku z bieżącymi wydatkami za materiały i robociznę oraz koniecznością zapłaty za okna do cerkwi, na chwilę obecną nie dysponujemy wystarczającą ilością środków na ich zamówienie, ale mamy nadzieję, że z Bożą i Państwa pomocą również i ta kwestia zostanie pomyślnie rozwiązana.

Imiona wszystkich ofiarodawców znajdą godne miejsce – pod krzyżem na kopule nowej cerkiewki! Będziemy się modlić, aby na każdego, kto przyczynił się do jej budowy, Bóg zesłał błogosławieństwo, darował zdrowie i długie lata.  Oprócz tego Wasze imiona pozostaną na zawsze w naszych sercach i w naszej codziennej modlitwie.

Liczymy na Państwa dalsze wspieranie akcji „Wspólne Dzieło”.

Ofiary wciąż można wpłacać na konto monasteru: PKO S.A. 90 1240 2829 1111 0010 2240 1819 z dopiskiem „Wspólne Dzieło” i imionami ofiarodawców.

Spasi Was Gospodi! Serdeczne Bóg zapłać!

Ihumenia Elżbieta z siostrami